Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Фролова Г.О.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Фролова Г.О. 
Аналіз нейрохімічних механізмів індукції психічної депресії на тлі емоційного стресу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.О. Фролова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано фенотипічні відмінності психоемоційних станів та їх динаміку за умов емоційного стресу та фармакологічних дій. Установлено, що психоемоційний стан досліджених тварин у контролі різний. На підстві порівняння числових значень досліджених показників поведінки виділено групи з різними рівнями тривожності, поведінкової активності та депресивності. Показано, що емоційний стрес специфічним чином модифікує поведінку експериментальних щурів з початковими низькими, середніми та високими поведінковими індексами. З'ясовано що соціальна ізоляція вірогідно частіше у порівнянні з іммобілізацією індукує розвиток депресивно-подібного стану, що має прояв у зниженні рухової та дослідної активності та збільшенні часу іммобілізації в тесті Порсорта. Вперше показано, що вибіркове посилення активності моноамінергічних систем мозку шляхом введення L-триптофану та депренілу у певних випадках збільшує рівень депресивності тварин з початковим високим значенням цього показника. Встановлено, що вибіркова фармакологічна стимуляція моноамінергічних систем має різний, часто протилежний, вплив на рівень тривожності та поведінкової активності щурів. спостережуваних змін. Установлено, що зміни психоемоційного профілю підгруп щурів з низькими, середніми та високими поведінковими індексами на тлі вибіркового фармакологічного посилення або стримування активності моноамінергічних систем мозку збігаються за спрямованістю та вираженням з певними змінами, що виникають на тлі емоційних стресових дій. Це доводить про спільність нейрохімічної природи порушень поведінки, спричинених стресом, що призводять до формування депресивно-подібного стану, та припускає попередній аналіз фенотипічних відмінностей поведінки у разі прогнозування фармакологічних ефектів психотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА365456

Рубрики:

      
2.

Фролова Г.О. 
Знанняорієнтована інформаційна технологія для підтримки багатокритеріальних виробничих рішень в машинобудуванні за умов невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Г.О. Фролова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, методи й інформаційні технології підтримки виробничих рішень у разі вибору технологічних процесів засобами інженерії квантів знань за умов багатокритеріальності та невизначеності. З метою підвищення ефективності прийняття технологічних рішень запропоновано знанняорієнтовану модель багатофакторного оцінювання альтернативних призначень і метод виводу багатокритеріальних рішень у разі вибору технологічних процесів за наголошених умов, неповноти та неточності даних на підставі комплексного використання бази достовірних t-квантів знань, засобів машинного маніпулювання t-квантами знань та агрегативного критерію Ларічева. З'ясовано, що агрегативний критерій відповідає максимальному числу взаємно задоволених учасників "замовлення - виконавець", що забезпечує урахування взаємовпливу частинних критеріїв, а також посилення обгрунтування та корисності прийнятих рішень. Запропоновано моделі, методи, алгоритми, реалізовані засобами інженерії квантів знань у вигляді прототипу інтелектуальної системи підтримки прийняття рішення "Розцеховка" як інтелектуальної інформаційної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.416 + К5-642
Шифр НБУВ: РА375649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського